
Uporządkowane tematycznie strony i aplikacje napędzane sztuczną inteligencją.
Zapisuj interesujące narzędzia w ulubionych, klikając ikonę zakładki
Liczba aplikacji: 305 | Ostatnia aktualizacja: 21.04.2025
- Copywriting (26)
- E-mail marketing (16)
- Reklama (11)
- SEO (29)
- Sprzedaż (9)
- Zarządzanie marketingiem i analiza (11)
- Inspirujące (23)
- Popularne (35)
Zaproponuj aplikację
Jeśli znasz ciekawe narzędzie AI, którego nie ma w naszym katalogu – wyślij swoją propozycję.
Co to są aplikacje AI?
Aplikacje oparte na sztucznej inteligencji, w odróżnieniu od tradycyjnych programów komputerowych, nie działają według sztywnych reguł, lecz wykorzystują zaawansowane algorytmy do analizy danych, rozpoznawania wzorców, podejmowania decyzji i tworzenia treści. Dzięki temu mogą generować teksty, obrazy, wideo i muzykę, samodzielnie dostosowywać się do nowych sytuacji, planować oraz automatyzować procesy. Pozwalają na realizację zadań, które w tradycyjny sposób zajęłyby człowiekowi znacznie więcej czasu lub byłyby niemożliwe do wykonania na taką skalę.
Wyróżnia się trzy główne typy aplikacji sztucznej inteligencji:
- Aplikacje webowe
To programy działające w zwykłych przeglądarkach internetowych. Nie wymagają instalacji na urządzeniu użytkownika i są gotowe do użycia z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Ich zaletą jest uniwersalność i możliwość działania na różnych systemach operacyjnych. - Aplikacje mobilne
Oprogramowanie przeznaczone do instalacji na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. Aplikacje te są zoptymalizowane pod kątem mniejszych ekranów i interfejsów dotykowych. - Aplikacje desktopowe
Programy instalowane bezpośrednio na komputerach stacjonarnych lub laptopach, przeznaczone pod systemy np. Windows, macOS, Linux i inne.
Jak odszukać darmowe aplikacje AI?
Ze względu na znaczące koszty związane z utrzymaniem oprogramowania wykorzystującego działanie sztucznej inteligencji, narzędzia AI w pełni bezpłatne należą do rzadkości. W większości przypadków podstawowe funkcje są oferowane bez opłat, natomiast za dostęp do bardziej zaawansowanych opcji należy uiścić odpowiednią kwotę. Innym popularnym ograniczeniem są różnego rodzaju limity, na przykład ilościowe.
W związku z tym w naszym katalogu podzieliliśmy aplikacje AI na trzy grupy:
- Bezpłatne w całości lub dużej części – aplikacje, w których kluczowe funkcje dostępne są za darmo lub mamy do dyspozycji duże zasoby limitów.
- Bezpłatne tylko w minimalnym zakresie – aplikacje w większości płatne, opcjonalnie oferujące za darmo: próbkę możliwości, zredukowane limity oraz ograniczone funkcje.
- Całkowicie płatne – narzędzia, które nie oferują żadnej darmowej opcji.
Jak znaleźć aplikacje AI działające w języku polskim?
W każdej kategorii w katalogu dostępny jest filtr z wyborem języka (angielski, polski). W przypadku języka polskiego bardzo często zdarza się sytuacja, w której to cały interfejs danego narzędzia AI czyli pulpit, przyciski, nawigacja itd. wyświetlane są po angielsku, natomiast materiały wyjściowe takie jak wygenerowany tekst, mowa, tłumaczenia – oferują język polski. W takim przypadku takie aplikacje oznaczone są jako obsługujące język polski.
Popularne aplikacje
Poniżej znajduje się lista najchętniej wybieranych aplikacji z różnych kategorii. Każda z nich oferuje unikalne funkcje, które pomagają w realizacji zadań w wielu obszarach takich jak generowanie i edycja obrazów, tworzenie wideo, pisanie tekstów czy automatyczne komponowanie muzyki.



§ Informacja
Treści przedstawione w katalogu „Aplikacje AI” nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego (art. 71, art. 63). Każda aplikacja prowadzi do zewnętrznej strony internetowej, za którą redakcja blueneuron.pl nie odpowiada, zarówno pod względem jej działania, świadczonych usług, jak i obowiązujących cen.